Taniec i jego korzyści dla duszy i zdrowia

Taniec i jego korzyści dla duszy i zdrowia

Komentarze: 0
Ocena: 1.00
Kategoria: Kultura i sztuka
Liczba głosów: 1

Kto by nie tańczył w swoim życiu chociaż jeden raz! Każdy miał okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne. Jest to bardzo cenna dziedzina życia, ponieważ dostarcza nam mnóstwo pozytywnych zmian i odczuć na co dzień. Warto zatem tańczyć, chociażby dla siebie, nawet w domu. Taniec jest niesamowicie zdrową aktywnością fizyczną, dającą poczucie szczęścia oraz dobrego samopoczucia. Dlatego zachęcamy do podjęcia tego wyzwania!

Jak endorfiny wpływają na nasz nastrój? 

Taniec pobudza do działania endorfiny, to znaczy hormony szczęścia. Wpływa na nasze lepsze samopoczucie, jednocześnie pobudzając nasze zmysły. Ważnym czynnikiem jest także muzyka, od której w dużej części zależy nasze nastawienie. Taniec super poprawia humor oraz działa z powodzeniem na naszą motywację w ciągu dnia.

Poznaj swój organizm podczas tańca 

Kiedy tańczymy, poznajemy swój organizm. Polepszamy koordynację ruchową, ale w szczególności dążymy do samoakceptacji. Tańcząc, relaksujemy swoje spięte ciało, uzewnętrzniamy siebie oraz swoje emocje. Częsta aktywność pozwala na lepsze poznanie swoich możliwości, jak również zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem.

Czy taniec wpływa na naszą psychikę? 

Życie stawia nas w wielu sytuacjach, często takich, które sprawiają, że czujemy się sfrustrowani albo źli. Wszystkie negatywne emocje zbierają się w naszym organizmie, co wywołuje, że nasze samopoczucie jest po prostu złe. Taniec jest wspaniałym sposobem na wyrzucenie z siebie negatywnych emocji. Poprzez taniec można dodatkowo podarować pozytywne emocje, takie jak radość czy szczęście oraz zarazić pozytywnym usposobieniem, otaczających nas ludzi.

Wpływ tańca na sprawność fizyczną 

Kiedy tańczymy, pobudzamy do pracy wszystkie nasze mięśnie. Dzięki temu usprawnia się nasza wydolność, jak również sprawność fizyczna. Nie od dzisiaj wiadomo, że ruch to zdrowie. Jeśli można więc połączyć przyjemne z pożytecznym, to taniec jest tego wspaniałym przykładem.

Taniec skutecznym sposobem na odchudzanie 

Taniec jest idealnym ćwiczeniem na poprawę sylwetki. Nie chodzi o to, żeby się forsować i na siłę ćwiczyć. Atutem tańca jest świetna zabawa, która przy okazji rzeźbi ciało. Można potańczyć z bliskimi bądź koleżankami. Ważne jest to, żeby czerpać z niego frajdę i nie przejmować się, czy straciliśmy już zbędne kilogramy, ponieważ przy codziennym tańcu nawet nie zorientujemy się, kiedy to nastąpi. Zatem do dzieła!

Tagi
Dodane przez Violetta Pawłowska
Taniec i jego korzyści dla duszy i zdrowia
Komentarze: 0
Ocena: 1.00
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz