Pomagamy w wyborze idealnych nut zapachowych w perfumach

Pomagamy w wyborze idealnych nut zapachowych w perfumach

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Moda i uroda
Liczba głosów: 0

Produkcja perfum to trudna sprawa, ponieważ dopasowanie do siebie zapachów jest ogromnym wyzwaniem. Aby stworzyć piękną mieszankę potrzeba wielu prób. Istnieje tak wiele różnych kompozycji, więc wybór również nie należy do najłatwiejszych. Z naszego tekstu dowiesz się, jakie nuty zapachowe są najpopularniejsze i za jakie odczucia odpowiadają. Pomoże Ci to zyskać większą świadomość co do swojego wyboru perfum.

Najpopularniejsze kwiatowe nuty zapachowe 

Istnieją cztery główne grupy zapachów, jakie da się umieścić na schemacie, inaczej zwanym kole zapachów. Pierwszą grupą są nuty kwiatowe, jakie występują prawie we wszystkich perfumach kobiecych. Na ogół trafiają do nuty serca, czyli zapachów, jakie stają się w pełni wyczuwalne po kwadransie od aplikacji i utrzymują się przeciętnie od 1,5 do 3 godzin. „Sztandarowe” kwiaty użytkowane w perfumach to róże, lilie, konwalie, fiołki, magnolie, ylang-ylang, jaśminy, a także tuberozy. Czynią one pachnidło bardziej romantycznym, eleganckim oraz kobiecym.

Popularne perfumy o orientalnych nutach 

Jest to najbogatsza oraz najbardziej bogata grupa, jaka od razu przenosi nas na Bliski Wschód. Kadzidło i bursztyn jest kwalifikowany do grupy delikatnych, orientalnych aromatów, kalafonie – typowo wschodnich. Paczula oraz drzewo sandałowe to aromaty orientalno-drzewne. Są to często dość ciężkie aromaty, trafiają do nuty bazy. Korzenne przyprawy (pieprz, wanilia, kardamon), ambra, piżmo tworzą długo utrzymujące się tło, jakie zapisuje się w pamięci oraz sprawia, że chcemy powrócić do perfum.

Jakie nuty świeże znajdziesz we flakonikach perfum? 

Pojawiają się w nucie głowy, to jest tej pierwszej, wyczuwalnej od razu. Orzeźwiające, delikatne, bardzo przyjemne, składają się na nie między innymi trawy oraz nuty zielone, zapachy morskie oraz wodne. W kole zapachów do świeżych zaliczane są również nuty owocowe, dodatkowo te lekko słodkie, takie jak jagody, truskawki, maliny oraz inne.

Szczególnym rodzajem zapachów orzeźwiających są cytrusy, w wielu przypadkach wyodrębniane jako indywidualna grupa, gdyż jej przedstawiciele niezwykle często pojawiają się w perfumach. Są to olejki z pomarańczy, cytryny, pomelo, kwiatów pomarańczy, grapefruitów, limetek, ale także do tego grona kwalifikowana jest bergamotka. Na pograniczu nut orzeźwiających oraz drzewnych są zioła, te silnie aromatyczne, jak lawenda, tymianek i rozmaryn.

Czy drzewne nuty zapachowe wciąż są w modzie? 

Nieco tajemnicze, popularne w perfumach męskich czy też jako składnik nut bazy w damskich. Zapachy drzewne to nie tylko samo drewno, aczkolwiek każdy gatunek pachnie w inny sposób; to także mech, bursztyn, trawa cytrynowa, ale także skóra i drzewa orientalne, niesłychanie aromatyczne. Mają one za zadanie wydobyć głębię perfum, wkomponować subtelne przejścia między kolejnymi nutami, łagodzić oraz powodować, że cała kompozycja sprawia wrażenie komfortowej. Istnieją dodatkowo takie aromaty, które swoją mocą i zdecydowaniem górują nad innymi, przykładowo ekstrakty drzewa agarowego.

Jak wybrać dla siebie najlepsze perfumy? 

Istnieje także masa innych zapachów, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze perfum. Zwykle są one tłem dla innych i dodają im unikalnego charakteru. Większość z nich to zapachy spożywcze, na przykład kawa, czekolada, wata cukrowa lub miód. Takie mieszanki są wręcz stworzone dla osób, które nie boją się wyróżniać z tłumu. Dzięki takiemu zapachowi na pewno poczujesz się wyjątkowo.

Tagi
Dodane przez Anastazja Zakrzewska
Pomagamy w wyborze idealnych nut zapachowych w perfumach
Komentarze: 0
Ocena: brak
Usługi krawieckie – jakie są ich największe zalety?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz