Ogrody, w których zobaczysz dalie w Wielkiej Brytanii

Ogrody, w których zobaczysz dalie w Wielkiej Brytanii

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Dom i ogród
Liczba głosów: 0

Szczyt lata to najlepszy czas, aby podziwiać wspaniałe kwiaty dalii. Zebraliśmy siedem najlepszych brytyjskich ogrodów, w których można zobaczyć dalie w całej ich letniej okazałości

Zobacz dalie i odkryj ich niesamowite piękno

Niewiele jest kwiatów, które tak bardzo kojarzą się z latem, jak piękna i różnorodna dalia. Duże czy małe, pomarańczowe czy fioletowe, jednokwiatowe czy wielopłatkowe, ich żywiołowość i rozkwit sprawiają, że są atrakcyjną ozdobą letniego ogrodu. Oto siedem ogrodów, w których można zobaczyć dalie w całej Wielkiej Brytanii.

7 brytyjskich ogrodów, w których można zobaczyć dalie w sierpniu:

Anglesey Abbey


W Anglesey Abbey w Cambridgeshire dalie zapewniają żywy wybuch późnoletnich kolorów aż do pierwszych przymrozków. Na rozległych rabatach rośnie ponad 70 odmian dalii.

Sarah Raven w East Sussex

Odwiedź prywatne ogrody Sarah Raven w East Sussex podczas jednego z dni otwartych w sierpniu oraz wrześniu, aby zobaczyć dalie w pełnej krasie. Możesz tę wizytę połączyć z odwiedzinami w sklepie Sarah Raven. Nie zapomnij wcześniej zrobić rezerwacji.

Rousham Garden:


Ten godny uwagi ogród w Oxfordshire został zaprojektowany przez Williama Kenta w XVIII wieku. Co niezwykłe, jego wspaniała rabata z daliami nadal przetwarza te same 500 bulw, które po raz pierwszy rozkwitły, gdy stworzono ją w 1946 roku. Tutaj także konieczna jest rezerwacja.

Valley Gardens


Te ogrody w sercu Harrogate w North Yorkshire rozpościerają się na 17 akrach parku i lasu. Największą atrakcją, bez wątpienia, jest niesamowity ogród dalii, wypełniony tysiącami tych wspaniałych kwiatów.

Ogród przyścienny w Cambo


W przeciwieństwie do schludnych rzędów dalii spotykanych w innych ogrodach, te kolorowe rośliny w Cambo Walled Garden w Fife stanowią część naturalistycznego schematu. Efektem jest wspaniała ekspozycja dostępna przez całe lato.

Great Dixter


Te przepiękne kwiaty, rozkwitające w późnej porze roku, są bardzo popularne w Great Dixter. Wielkie rabaty są pełne wszelkiego rodzaju kolorów i kształtów, zachwycając w ten sposób daliami. Z Fergusem Garrettem u steru, Great Dixter jest obowiązkowym do odwiedzenia ogrodem dla każdego miłośnika kwiatów.

Ogrody Dyffryn


Spektakularne dalie cieszą się długą historią w Dyffryn w Vale of Glamorgan w Walii. Obficie kwitnące, zawsze pojawiają się na letnich rabatach na południowej stronie. Za kilka lat, w ramach reintrodukcji "Zaginionych Ogrodów Dyffryn", powrócą do Zatopionego Ogrodu Dalii.

Jeżeli nasze propozycje przypadły Ci do gustu, koniecznie zaplanuj odwiedzenie tych magicznych miejsc w niedługim czasie. Być może taka wycieczka pozwoli Ci całkowicie odmienić Twój ogród. 

Tagi
Dodane przez Bogdan Baran
Ogrody, w których zobaczysz dalie w Wielkiej Brytanii
Komentarze: 0
Ocena: brak
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz