Dlaczego warto wykonywać manicure hybrydowy samodzielnie?

Dlaczego warto wykonywać manicure hybrydowy samodzielnie?

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Moda i uroda
Liczba głosów: 0

Jesteś bardzo zajęta, masz wiele spraw na głowie. Nie masz czasu na wizyty u kosmetyczki, jednak chciałabyś mieć piękne i twarde paznokcie przez dłuższy czas. Jest na to sposób! Możesz sama wykonać manicure hybrydowy, w domu, wtedy kiedy chcesz, nawet w niedzielny wieczór. Wystarczy, że zapoznasz się z naszymi wskazówkami, jak go odpowiednio wykonać i czego unikać, żeby paznokcie były zdrowe i mocne. 

Manicure hybrydowy w domu — podstawowe zakupy

Żeby zrobić manicure hybrydowy, musisz wyposażyć się w parę niezbędnych przyrządów. Nie jest to spora inwestycja, ale z pewnością się opłaca. Przede wszystkim musisz zakupić lampę UV. Możesz wybierać spośród małych, przenośnych lamp, jak również większych i fachowych. Ważne, żebyś na początku posiadała chociaż jedną. Oprócz tego potrzebne Ci będą lakiery hybrydowe. Na start wybierz parę swoich ulubionych kolorów, w których czujesz się najlepiej i z których będziesz zwykle korzystać. Kluczowym elementem manicure hybrydowego są baza i top. To dzięki nim hybrydy są odpowiednio utwardzone i trzymają się na paznokciach dłużej niż pospolite lakiery. Kupując top, możesz zdecydować się na opcję z połyskiem bądź matową, zależnie od tego, w której wersji czujesz się lepiej. Nie zapomnij o zakupie acetonu, jak również cleanera (odtłuszczacza), które służą do klarowania paznokci i znajdujących się na nich substancji. Wszystkie te rzeczy zdołasz nabyć osobno bądź w zestawie, zarówno w sklepach internetowych, jak i również stacjonarnych.

Wykonanie manicure hybrydowego krok po kroku

Kiedy masz już wszystkie niezbędne zakupy, czas zacząć wykonywanie manicure hybrydowego. Zanim zaczniesz, oczyść swoje paznokcie oraz wypiłuj je tak, żeby otrzymać wybraną przez siebie formę oraz zmatowić płytkę paznokcia. Następnym krokiem będzie nałożenie jednej warstwy lakieru bazowego oraz wsadzenie paznokci pod lampę, w celu jego utwardzenia. Postaraj się nanosić bazę delikatnie, by manicure nie wyszedł nazbyt gruby oraz odstający. Następnie, zależnie od tego, jakie posiadasz lakiery, nałóż jedną lub dwie warstwy koloru. Jeżeli posiada on dobre krycie, wystarczy zaledwie jedna. Po nałożeniu lakieru znów użyj lampy UV. Przedostatnim etapem jest wykorzystanie topu, który utwardzi paznokcie i pozwoli osiągnąć Ci efekt połysku bądź matu. Po wyjęciu paznokci spod lampy zmyj klejącą warstwę odtłuszczaczem i gotowe! Możesz cieszyć się swoim manicure hybrydowym!

Manicure hybrydowy — jakich błędów nie popełniać? 

To, że manicure hybrydowy niszczy paznokcie, jest mitem. Oczywiście, paznokcie staja się cieńsze lub ulegają uszkodzeniu, lecz nie jest to powodem źle wykonanego manicure tylko niewłaściwego zdjęcia hybrydy. W wielu salonach kosmetycznych do ściągania hybrydy używa się pilnika czy frezarki do spiłowania lakieru lub zeskrobuje się go przy pomocy innych urządzeń. Jest to absolutnie niedopuszczalne. Zwróć uwagę również na producenta lakieru. Produkty niskiej jakości źle wpływają na płytkę paznokcia i mogą wyrządzić więcej krzywdy, aniżeli pożytku. 

Tagi
Dodane przez Diana Kwiatkowska
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz