Kiedy potrzeba zastosować profesjonalną rehabilitację?

Kiedy potrzeba zastosować profesjonalną rehabilitację?

Komentarze: 0
Ocena: brak
Liczba głosów: 0

Rehabilitacja jest konkretnym wsparciem osób po różnych wypadkach czy też chorobach. Jako cel dziedzina ta obrała sobie pomoc w całkowitym bądź częściowym powrocie do zdrowia pacjentów. Rehabilitację można wykonywać w domu, szpitalu lub w specjalistycznym centrum. Może być spersonalizowana lub ogólna. Pomaga kobietom po mastektomii, a także dzieciom z objawami psychosomatycznymi i chorobami rozwojowymi. Idealna jest dla osób po wypadkach lub udarach mózgu!

Leczenie prądem – sprawdź rezultaty!

Elektroterapia polega na leczeniu prądem. W czasie zabiegu wykorzystuje się prąd stały bądź zmienny. Daje to rewelacyjne rezultaty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd naturalnie ma stosowne częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specyficznych elektrod. Zapewne Cię to zaskoczy, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także w dużym stopniu napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom i powoduje, że obrzęki prędzej się wchłaniają. Elektroterapię chwalą sobie pacjenci, którym dolega rwa kulszowa, dystrofie mięśniowe, reumatyzm i rozmaite zwyrodnienia.

Co to jest laseroterapia?

Laseroterapia to zabiegi, podczas których wykorzystuje się lasery lecznicze. Mają one przeróżne działanie, które wynika z konkretnie stosowanego modelu. Wyróżniamy m.in. lasery argonowe, diodowe, rubinowe itp. Dzięki laseroterapii można się bezboleśnie pozbyć pieprzyków, zmian naczyniowych, a nierzadko i niewielkich guzków. Lasery są pomocne także w leczeniu ciężko gojących się ran, owrzodzeń, a także utrwalaniu przeszczepów skóry! Wskutek laseroterapii można też się pozbyć bólu — w tym nerwobólu, zespołu po zakrzepowego, chłonnego obrzęku, stopy cukrzycowej oraz wielu innych!

Na czym polega krioterapia?

Krioterapia, czyli inaczej leczenie zimnem. Do zabiegu używa się powietrze, które ma zmniejszoną temperaturę, dwutlenek węgla albo ciekły azot. Krioterapia daje niesamowite efekty przy leczeniu stanów zapalnych tkanek miękkich oraz pomaga wrócić do sprawności po urazach sportowych czy licznych wypadkach różnego rodzaju. Jest nieoceniona w stanach depresyjnych, łagodzi zmiany zwyrodnieniowe oraz pomaga przy osteoporozie. Może być miejscowa bądź ogólna. Za każdym razem decyduje lekarz prowadzący, może to być neurolog lub ortopeda!

Tagi
Dodane przez Malwina Przybylska
O której godzinie jeść pierwszy posiłek?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz