Akcesoria łazienkowe, które musisz mieć w swojej łazience!

Akcesoria łazienkowe, które musisz mieć w swojej łazience!

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Dom i ogród
Liczba głosów: 0

Akcesoria w naszej łazience są nie tylko wspaniałą ozdobą, ale przede wszystkim praktycznymi przyrządami do naszego codziennego użytku oraz utrzymania czystości i harmonii w łazience. Bo jeśli nie mielibyśmy wieszaków na ręczniki czy mydelniczki, to o zachowanie uporządkowanej łazienki byłoby bardzo trudno. Tak samo jest w przypadku ręczników, czy suszarki do włosów, bez których nie wyobrażamy sobie naszego życia!

Numer jeden Twojej łazienki – suszarka do włosów!

Suszarka jest niemal wymaganym składnikiem wyposażenia łazienki tak samo w przypadku mężczyzn, jak również kobiet. Naturalnie niektórzy preferują umyć włosy wieczorową porą i pójść spać do łóżka z wilgotnymi, jednakże wiele osób nie może sobie na to pozwolić ze względu na posiadanie raczej kłopotliwych w ułożeniu włosów. Suszarka pozwala przede wszystkim na szybkie ich wysuszenie, w związku z tym jest tak popularna. Poza tym w kilka minut zdołamy ułożyć włosy, a co za tym idzie — efektownie je wystylizować.

Numer dwa – pędzle do makijażu!

Pędzle do makijażu niesłychanie upraszczają robienie makijażu, co jest ważne szczególnie dla tych pań, które wstają na co dzień o wczesnych godzinach do pracy. Należałoby posiadać kilka rodzajów, a do tego zwrócić uwagę na ich włosie, które powinno być delikatne i łatwe w czyszczeniu.

Kontynuując temat pędzli, powinno się zastanowić nad kupnem stosownych pojemniczków, które uproszczą ich składowanie. Pędzle powinny stać w pionie, z tej przyczyny należy o to zadbać, o ile nie chcemy, by się deformowały oraz niszczyły. Pojemniki powinno się zakupić w różnych wielkościach, aby prościej zapanować nad porządkiem w kosmetykach i przez to nie spędzać kilku minut na poszukiwaniu danego produktu. Istotne jest też to, aby pamiętać o odkładaniu pędzli na swoje miejsce, gdyż zapobiegnie to chaosowi w pokoju czy łazience. Jeśli chodzi o waciki, to dobrym wyborem będzie zakup zamykanych pojemników, co pozwoli zachować je w czystości.

Numer trzy w uporządkowanej łazience – półka prysznicowa!

Półka pod prysznic bądź nad wannę to niesłychanie praktyczna rzecz. Dzięki niej łatwo sięgnąć po kosmetyki w trakcie kąpieli, przeciwdziałając tym samym ich przewracaniu się. Lepiej jednakże nie stawiać tam zbyt wielu rzeczy, tylko te niezbędne w trakcie kąpieli. Na przykład powinno się tam położyć gąbkę, która w takim miejscu szybciej wyschnie i nie będzie sprzyjać namnażaniu się bakterii. Takie półeczki na ogół posiadają odpływ, dlatego nie trzeba się martwić o gromadzenie w tym miejscu wody i kłopoty z wysychaniem produktów.

Numer cztery – ręczniki duże i małe!

Ręczniki to podstawa! W sklepach znajdziesz duży wybór, zarówno jeśli chodzi o kolory, jak i rozmiar. Wskazane jest posiadać ręczniki o przeróżnych wymiarach – kąpielowe oraz mniejsze do osuszania rąk. W tym wypadku da się dokładnie każdy atrybut przystosować do swoich potrzeb. Nie zapominaj jednak o sprawdzeniu, z jakiego materiału uszyty jest ręcznik. Dobra jakość łączy się z większym kosztem, niemniej jednak lepiej postawić na chłonący, porządny materiał. Co więcej, pamiętaj, aby prać je regularnie.

Akcesoria łazienkowe numer pięć – mydelniczka!

Mydelniczka nie jest fundamentalnym elementem wyposażenia, jednak o ile wolisz mydła w kostce od płynnych, to w takim przypadku jej nabycie będzie konieczne. W tym momencie coraz więcej osób decyduje się na mydła w kostce, z powodu ich naturalnego składu, ręcznego wykonania, a także znakomitych właściwości pielęgnujących. Mydelniczka przede wszystkim pozwala zachować w czystości kanty umywalki, wanny bądź prysznica od gromadzącego się nalotu z mydła.

Numer sześć – wieszaki na ręczniki!

Chyba już nikt nie wyobraża sobie życia bez wieszaków na ręczniki. Wieszaki na ręczniki są bardzo przydatne w naszej łazience, ponieważ utrzymują porządek, dzięki czemu mokre ręczniki nie są przenoszone z miejsca na miejsce, a co gorsze nie leżą na pralce czy podłodze! Wieszaki mają również inną funkcję, mianowicie są miejscem do suszenia ręczników, dzięki temu nie gromadzą się na nich duże ilości bakterii!

Tagi
Dodane przez Tytus Maciejewski
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz